Dnia 17.04.2023 r. Centrum Inkluzji Społecznej zorganizowało spotkanie dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Tematem przewodnim spotkania była inkluzja społeczna osób o szczególnych potrzebach i reintegracja zawodowa osób wykluczonych. Spotkanie odbyło się dzięki porozumieniu z Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach. Na seminarium wystąpiła Kierowniczka Centrum Integracji Społecznej, mgr Agata Ługowska, która przedstawiła działania Centrum i proces reintegracji osób szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne. Pani kierownik zwróciła również uwagę na możliwość odbycia praktyk przez studentów. Ponadto uczestnicy spotkania zostali zapoznani z działaniami wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. Pani Beata Prokurat zaprezentowała zasady odbywania wolontariatu i zachęciła studentów do tej formy wsparcia.
seminarium1seminarium2seminarium3seminarium4