13 grudnia 2022 r. prof. dr hab. Zbigniew Karczmarzyk – Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UPH podpisał porozumienie o współpracy z Caritas Diecezji Siedleckiej – Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, które reprezentowała Agata Ługowska – Kierownik Centrum Integracji Społecznej.
W ramach porozumienia Uniwersytet będzie udzielał merytorycznego wsparcia w zakresie badań, ekspertyz i konsultacji, a także organizowania szkoleń, spotkań informacyjnych konferencji naukowych i warsztatów.
Centrum Integracji Społecznej będzie opiniowało projekty programów studiów i innych form kształcenia, a także udzieli wsparcia w zakresie pozyskiwania środków finansowych na organizację wspólnych przedsięwzięć, jak również umożliwi odbywanie praktyk studenckich.
Jednostką realizującą porozumienie jest Centrum Inkluzji Społecznej, działające na Wydziale Nauk Społecznych. W spotkaniu uczestniczyli również: dr hab. Malina Kaszuba prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Tamara Zacharuk profesor uczelni – Dyrektor Centrum Inkluzji Społecznej i dr Ewa Jówko – Przewodnicząca Rady Naukowej Centrum Inkluzji Społecznej.
Porozumienie o współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach – Caritas Diecezji Siedleckiej
Uczestnicy porozumienia o współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach – Caritas Diecezji Siedleckiej